Comunicat de presa 2- proiect Lucrari de interventie in vederea cresterii eficientei energetice a cladirii administrative

„PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată”

Orașul Zlatna anunță începerea proiectului cu titlul Lucrări de intervenție în vederea creșterii eficienței energetice a clădirii administrative – servicii sociale oraș Zlatna, județ Alba, implementat de orașul Zlatna, conform contractului de finanțare nr. 6175/17.01.2023, finanțatîn cadrul componentei 10–Fondul Local a PNRR.

Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 17.01.2023 și 17.01.2026.

Obiectivul proiectului îl reprezintă reabilitarea moderată a clădirii administrative – servicii sociale pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate în Orașul Zlatna, Județul Alba.

Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de2.049.024,65lei, la care se adaugă TVA în valoare de 389.314,68 lei.

Persoană de contact:

HEPCAL Adrian

www.primaria-zlatna.ro

pr_zlatna@primariazlatna.ro

0258.856.337

„Apel de proiecte gestionat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației  finanțat din fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României și din fonduri naționale”